Po delší pauze se v sobotu 22. ledna rozběhl i koloběh krajských soutěží. Muže Spartaku čekal v jejich posledním zápase základní části nepříjemný celek, družstvo TJ OA Třebíč. Tomuto celku bylo co oplácet, neboť na jeho palubovce jsme 2x smolně prohráli 3:2.

Po delší pauze se v sobotu 22. ledna rozběhl i koloběh krajských soutěží. Muže Spartaku čekal v jejich posledním zápase základní části nepříjemný celek, družstvo TJ OA Třebíč. Tomuto celku bylo co oplácet, neboť na jeho palubovce jsme 2x smolně prohráli 3:2.

Do utkání jsme proto vstoupili odhodlaně a s nadšením. Po úvodních výměnách kdy obě družsta s jistotou "ztrátovala", jsme se díky několika úspěšným "bodovkám", začali soupěři vzdalovat. Kvalitní útok z obou kůlů dělal třebíčkým hráčům problém a ti přerušují náš nápor oddechovým časem za stavu 15:10. Bohužel úspěšně. Soupěř nás zažíná dotahovat. Naše útoky již nejsou tak razantní a do našeho pole padají lehké ulívky. Přesto si udržujeme, až do koncovky setu, mírné vedení. Závěr setu ale nezvládáme. Dvě čistá esa a následný útok do autu znamenají prohru 24:26 a ztrátu uvodní sady.

Nezdar z 1. setu se na nás projevuje i v setu následujícím. Od uvodních výměn se dostáváme pod tlak a bodově ztrácíme. Nepomáhají ani odechové časy, ani střídání nahravačů. Soupeř hraje v pohodě. Nám se naopak nedaří vůbec nic. Nedůrazný útok s velkým množstvím chyb, špatná obrana v poli i na síti, nepřesný příjem. To vše znamená jasnou prohlru v druhém setu 14:25.

Do 3. setu nastupujeme v původní sestavě, s cílem co nejrychleji zapomenout na nepovedený 2. set a útkání ještě zdramatizovat. Nic z toho ovšem nenastává. Soupeř od začátku setu kráčí k vítězství. Toho dociluje čistým esem a vítězí ve 3. setu 16:25 a v celém utkání 0:3. Nutno podotkonou, že zaslouženě.

Druhý zápas byl naprostým opakem toho dopoledního. Třebíčští, s mírně pozměněnou sestavou, se díky našim chybám dostávají do vedení. Naše zlepšená hra způsobuje, že již na třináctce je srovnáno. Dále pokračujeme v nastoleném tempu. Daří se nám jak na útoku, tak hlavně na bloku (6 bodových bloků je toho jasným důkazem). Do koncovky již vstupujeme s nadějným náskokem 20:16. Tentokrát jsme trpělivější a set získáváme poměrem 25:21.

Druhá sada je naprosto v naší režii. Od začátku si vytváříme náskok. Naše pestrá hra s minimem chyb slaví úspěch. Za stavu 23:12 si po jedné z dlouhých výměn bereme oddechový čas, aby si Vojta mohl odpočinout. 30 vteřin je ale příliš krátká doba a tak ho do koncoky střídá Prcek. Ten poslední dva balóny nechá zaútočit oba středová hráče a set končí našim jednozanačným vítězstvím 25:13.

Uchlácholeni jasnou výhrou v předešlé sadě začínámě 3. set nekoncentrovaně a soupeř toho samozrejmě využívá. Neustále si drží bodový odstup. Ten narůstá až na 4 body a my jsme nucení vzít první odechový čas (13:17). Naštěstí se nám daří uhrát několik důležitých "bodovek" a náskok smazat. Koncovka je napínavá a dlouhá. Níkdo nechce udělat chybu. Převahu a nakonec i vítězství získáváme kvalitní obranou na síti. Uff! 26:24. A cenné vítězství 3:0 je na světě.

Naše sestava: nahravač – Vojta Havlíček, smečaři – Roman Vašíček a Jiří Homola, univerzál – Víťa Trojan, blokaři – Standa Hybášek a Jirka Plachetský, střídal – Tomáš Homola.

Tento sobotní výsledek znamená pro naše barvy jistotu postupu do skupiny o celkové 1. – 6. místo. Kdo bude naším dalším soupeřem se včas dozvíte na našich stránkách.