Od prvních míčů byla na soupeři vidět ospalost a špetka nerozehranosti, ovlivněná jejich relativně pozdním příjezdem a nástupem na palubovku. Tento fakt se potvrdil prvním soupeřovým timem již za stavu 7:1 pro domácí, přičemž jejich jediný bod jsme jim darovali formou zkaženého servisu. Avšak time soupeři pomohl jen k tomu, aby v dalším průběhu prvního setu už jen ztrátoval. A tak si domácí družstvo udržovalo bodový odstup od soupeře a leckdy ho i lehce navyšovalo útoky smečařů Tomáše Vilerta, Víťi Trojana, doplněné útoky středem od Standy Hybáška a Ondry Holíka, vše pod taktovkou nahrávek Tomáše „Prcka“ Homoly.

Od prvních míčů byla na soupeři vidět ospalost a špetka nerozehranosti, ovlivněná jejich relativně pozdním příjezdem a nástupem na palubovku. Tento fakt se potvrdil prvním soupeřovým timem již za stavu 7:1 pro domácí, přičemž jejich jediný bod jsme jim darovali formou zkaženého servisu. Avšak time soupeři pomohl jen k tomu, aby v dalším průběhu prvního setu už jen ztrátoval. A tak si domácí družstvo udržovalo bodový odstup od soupeře a leckdy ho i lehce navyšovalo útoky smečařů Tomáše Vilerta, Víťi Trojana, doplněné útoky středem od Standy Hybáška a Ondry Holíka, vše pod taktovkou nahrávek Tomáše „Prcka“ Homoly. A tak když stále Přibyslavským chyběl k padajícím míčům na jejich polovinu pomyslný krok, brali si  opět time za stavu 17:10 pro naše barvy.  Tento oddech však už jen stačil k tomu, aby soupeř korigoval stav v koncovce na 25:20 pro naše hráče!

Druhý set probíhal v podobném ražení jako ten první. Náskok domácích hned od úvodu, reakce soupeře opět dvěma oddechy při odskočení domácích na 5 respektive 4 body (14:9 a 20:16) jen s tím rozdílem, že tentokrát se domácím s blížící se koncovkou zdánlivě přestalo dařit a brali time za stavu 20:18. Tímto počinem se však uklidnili a dotáhli i druhé dějství ve svůj prospěch a soupeři již povolili jen jeden bod. A tak stav 2. setu 25:19 opět skončil slušným bodovým rozdílem.

V tomto utkání třetí a zároveň i poslední set se do poloviny setu nedařilo ani jednomu ze soupeřů poodskočit na větší počet bodů, ale naši mladíci byli stále o krok na před. S blížící se koncovkou vycítili svoji možnost a párem rychlých a tvrdých útoků středem z ruky Ondřeje Holíka, po kůlech nemalým přičiněním obou smečařů a méně viditelnou, i když  potřebnou průraznou hrou univerzála „Plachty“ Plachetského, ujali se vedení až 18:12, kdy soupeř opět timoval. Od tohoto okamžiku se naše mašinérie, alespoň pro tento den, sekla a dovolila sourozencům Kerbrovým aspol. z „Přiby“ kousat. Musel přijít i time našich borců (24:20, 24:22), který vzal na svá bedra stratég s velkou herní praxí, v dnešní den prozatím jen nehrající kapitán a zapisovatel Jirka Homola. Snad bázeň z výhry, či nechtění vzít na sebe tu odpovědnost posledního útoku zapříčinila utrpěné vítězství nakonec i závěrečného setu a to v poměru 25:23. Takže tedy konečný stav prvního „spielu“ po zhruba hodince hry Velké Meziříčí – Přibyslav 3:0. Hurá!

 Sestava prvního zápasu: nahrávka – T. Homola, smeč – Víťa Trojan a Tomáš Villert, blok –  Ondřej Holík a Standa Hybášek, univerzál – Jiří Plachetský a konečně na postu libera Jirka „Bunny“ Kracl

Druhý zápas byl na pořadu již záhy po skončení prvního klání. Po dohodě obou družstev se začínalo v 11:45 hodin. Družstvo „Velmezu“ obměnil svoji základní sestavu, když na místo Víti Trojana nastoupil Jirka „Donald„ Homola na post smečaře a svého bratra Standu vystřídal na bloku Michal Hybášek. I družstvo Přibyslavi sáhlo ke změnám. Na postu nahrávače vystřídal staršího a zkušenějšího Kerbera mladý, z mého pohledu nevyhraný „lupínek“. Nevím, jestli tento fakt nebo nesoustředěná hra předváděná z naší strany vedla k premiérové prohře v setu pro tento den a to poměrem bodů 19:25.

Do druhého setu tedy opět zareagoval náš kapitán Dony a sáhl ke změně na postu univerzála. Tak musel zpět do hry dlouze odpočatý Vít za „Chorcheho.“ Co si ale budeme nalhávat, v prvním setu se nedařilo na útoku všem střídavě i s horším příjmem v poli a koneckonců i náhra byla krapet rozhozena. Takže komplexní selhání. Tah kapitána, jak se později ukázalo, se vyplatil. Za 17 minut jsme přejali soupeře 25:13, než se stačil rozkoukat umlátili jsme ho ze všech stran! Nic mu nebyly platné ani dva řádné oddechy, jenž vypovídaly o krizi soupeře více nežli slova (7:3, 17:8).

Další dění bylo jak přes kopírák předešlého setu. Snadné vítězství Spartaku 25:15 a nemohoucnost soupeře o odpověď. Na nahrávače doléhá nevyhranost a ta se podílí na kvalitě jeho náher! U našeho týmu bych snad vyzdvihl výkon staršího z bratří Homolových na smeči, jenž párkrát použil svou známou zbraň na útoku „Homolovku.“ Výkon Trojana na „U“ a libera Kracla, který ozdobil svůj čapařský standart v poli z prvního klání, ještě o něco zlepšenou přihrou servisů. To vše napomohlo k zisku 3.setu 25:15.

Naše rozjetá mašina se tedy hnala vstříc vítězství i ve druhém „spielu“. Tento sen se plnil až do koncovky 4.setu, kdy jsme si v celém průběhu hlídali bezpečný tříbodový odstup. Ale koncovku ne a ne dotáhnou do zdárného konce! Moje maličkost i další přihrávající sice drželi obranu, ale poslední míč stále nepadal na polovinu rivala. Paradoxně rozhodla moje chyba za stavu 24:22, kdy jsem nechal spadnout lehký míč při pokusu obsloužit našeho bombera „Viléma Tela.“ Následný servis pak soupeřův kapitán při stavu 24:23 v náš prospěch, poslal do zámezí a daroval tak družstvu TJ Spartak Velké Meziříčí i druhé vítězství na domácí palubovce za něco málo přes 80minut…….25:23

 Tímto byl další z volejbalových dnů v domácím prostředí ve zdárném cíli. I když jsme sportovní duši našeho diváka neoslnili chvílemi zrovna kvalitním volejbalem, budiž hlavně povzbuzujícím faktem, že dvě výhry jsou doma a chlapci odešli ,včetně mě strůjce tohoto článečku, s radostí do svých domovů za příznivější bilance zápasů 7:7 ve skupině o 7.-12.místo …….

 Sestava 2.utkání: náhra – opět T. Homola, smeč – T. Villert a J. Homola, blok – O. Holík a M. Hybášek, univerzál J. Plachetský (V. Trojan) a libero J. Kracl

Sportu zdar všem volejbalovým příznivcům

Jirka Kracl