Muži potřebovali v posledním dvojzápase v domácím prostředí získat dva body, aby se probojovali do předkola play off. To se nakonec podařilo. V pátek 10.2. měli za soupeře Dobřichovice, družstvo složené z bývalých extraligových hráčů, které v posledních letech obsazovalo ty nejpřednější příčky prvoligové tabulky. Svou roli favorita také potvrdilo a za 100 minut byl stav 3:0 pro hosty ze středních Čech.

Sobota 11.2. a další soupeř Plzeň. V jejich domácím prostředí jsme prohráli těsně 3:2 a měli jsme tedy co oplácet. Postup do play off byl již jistý, neboť náš pronásledovatel České Budějovice B v pátek prohráli v Liberci a již nás nemohl dohnat. My lehce vyhráli první dva sety a vypadalo to, že v klidu vyhrajeme i set třetí. Opak byl však pravdou. Soupeř se rozehrál a my začali kazit. Výsledkem byly prohrané další dva sety a rozhodoval 5. zkrácený set. Ten jsme měli od začátku plně v rukou a první chybu jsme udělali až za stavu 14:7. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a i přes hořkost na jazyku jsme zakončili dlouhodobou část vítězstvím. Máme nebo měli jsme však na víc.


Nyní ihned bez přestávky nás čeká předkolo play off. Utkáme se se sedmým týmem soutěže rezervou extraligových Lvů Praha. V pátek 17.2.hrajeme na půdě soupeře, v sobotu 18.2. v 17 hodin v naší tělocvičně za kostelem. Pokud by to na zápasy bylo 1:1, rozhodující zápas by se sehrál v Praze za týden v sobotu 25.2.
VELMEZ – Sokol Dobřichovice 0:3 (-21,-20,-15)
VELMEZ – USK Plzeň 3:2 (18,17,-20,-18,9)

Sestava: nahrávači: Barák, Šimek, smečaři Smetana, Pavlovský, Jaša, Jirásek, Žaba Štěpán, blokaři: Huryta, Pospíšil, Benáček, Vanini, diagonální: Juda, libera: Slavík, Bantianidis