Na zápas jsme se připravovali svědomitě. Celý týden jsme se potýkali se zdravotnímu problémy. Museli jsme na trénincích trochu improvizovat ve specializacích. Překvapivě do přípravy nezasáhly jarní prázdniny. V sobotu, v den zápasu, se vše upravilo. Přišli již uzdravení Tomáš Krejska, Vašek Hladík a Danek Římal, dále přijel a celý týden s námi trénoval Ondra Žaba. Trochu laboruje se zraněním Honza Kučera, přesto přijel a před druhým zápasem se i rozcvičoval. Takže nakonec z kádru chyběl pouze Jirka Huryta. Byli jsme tedy schopni nastoupit v té nejsilnější sestavě. Hronov byl však pro nás tvrdý oříšek. Přijel zkušený tým,který nechyboval. První dva sety byly naprosto vyrovnané a vyhrál ten, kdo měl více štěstí. V prvním setu jsme to byli my, v druhém soupeř. Potom již hráči Hronova ovládli další dva sety a první zápas přivedli do vítězného konce. V druhém zápase jsme udělali korektury v sestavě a od prvního míče jsme směřovali k vítězství. Však také první dva sety skončily 25:16 .

Na zápas jsme se připravovali svědomitě. Celý týden jsme se potýkali se zdravotnímu problémy. Museli jsme na trénincích trochu improvizovat ve specializacích. Překvapivě do přípravy nezasáhly jarní prázdniny. V sobotu, v den zápasu, se vše upravilo. Přišli již uzdravení Tomáš Krejska, Vašek Hladík a Danek Římal, dále přijel a celý týden s námi trénoval Ondra Žaba. Trochu laboruje se zraněním Honza Kučera, přesto přijel a před druhým zápasem se i rozcvičoval. Takže nakonec z kádru chyběl pouze Jirka Huryta. Byli jsme tedy schopni nastoupit v té nejsilnější sestavě. Hronov byl však pro nás tvrdý oříšek. Přijel zkušený tým,který nechyboval. První dva sety byly naprosto vyrovnané a vyhrál ten, kdo měl více štěstí. V prvním setu jsme to byli my, v druhém soupeř. Potom již hráči Hronova ovládli další dva sety a první zápas přivedli do vítězného konce. V druhém zápase jsme udělali korektury v sestavě a od prvního míče jsme směřovali k vítězství. Však také první dva sety skončily 25:16 . V třetím setu přišel útlum, ovšem ne na dlouho, ale koncovka byla naše. Vítězství 3:0. Úspěch nebo neúspěch. V Hronově jsme oba zápasy vyhráli, nyní se rozcházíme smírně. Ztratili jsme šanci bojovat o 2.místo, jsme zatím třetí, ale jen o 3 body. Pokud bychom dvakrát vyhráli, bylo by to již skoro jasné. Forma je jakoby pryč. Jen blázen by si mohl myslet, že udržíme po celou sezónu hrát excelentně. Navíc na třech frontách:muži,junioři,kadeti, z nichž největší prioritou jsou nyní kadeti. Muži jsou jakoby upozaděni. Každý zápas hrajeme (úmyslně) v jiné sestavě. Možná pro to ty výsledky. Ovšem nechci se z toho vylhávat jakoby zástupnými problémy. Jsem a všichni jsme nespokojeni. Nezbývá než bojovat dále.
V Třebové další týden to vypadalo to jinak. Odjeli jsme bez většiny kadetů (poslední turnaj extraligy) . Sestava : Mára Slavík na nahrávce, Ondra a Štěpán Žabovi na smeči, Patrik Indra jako diagonální, Tom Krejska a Vašek Hladík na bloku. Libero Michal Kacafírek. V druhém zápase do hry zasáhl ještě Jirka Huryta a David Pešta. Na lavičce byli dále připraveni Patrik Juda a Martin Pospíchal. Třebovou jsme k ničemu nepustili. Tempo hry jsme diktovali od začátku do konce a i přes malý výpadek v třetím setu, jsme nakonec brali všechny body, aniž bychom ztratili set. Nedá se ještě říci,že naše forma jde nahoru, ale každopádně jsme hráli dobře, nedělali zbytečné chyby a určitě nám naše hra dělala radost.

Další zápasy nás čekají doma: v sobotu 5.3. přivítáme v naší tělocvičně na Náměstí za kostelem celek Dvora Králové n.L., kterému máme oplácet porážku 0:3 z první poloviny.

Velké Meziříčí – Hronov 1:3 ( 23,-26,-16,22) 3:0 (16,16,22)
Česká Třebová – Velké Meziříčí 0:3 (-17,-15,-24) 0:3 (-18,-18,-17)

Velké Meziříčí,27.2.2016 Petr Juda