Muži zajížděli v této sezóně již pošesté ven (z odehraných 8 dvojkol). Tentokrát na Pragovku. Navíc bez juniorů, kteří měli odehrát další zápasy juniorské extraligy. Po porážce v minulém týdnu ve Dvoře Králové chtěli se opět dostat na vítěznou vlnu a potvrdit, že budou v 2.lize patřit ke špičce. Mimochodem Dvůr Králové hrál na palubovce největšího favorita II. NL, celku Tesly Brno, a sebral favoritovi bod za porážku 2:3, když již 2:0 vedl. Pragovka také nepatří k outsiderům. Již jednou jsem uvedl, že snad kromě České Třebové, jsou celky v celé soutěži velice vyrovnané. Odjela sestava s nahrávačem Markem Slavíkem, blokaři Jirkou Hurytou, Tomášem Krejskou a Vaškem Hladíkem, smečaři a diagonálníky (během zápasu se střídali v postech) Štěpánem a Ondrou Žabovými, Davidem Peštou a Honzou Kučerou, a liberem kadetem Petrem Trybučkem. Oba zápasy byly těžké. My jsme v prvním otáčeli z 1:2 na konečných 3:2.

Muži zajížděli v této sezóně již pošesté ven (z odehraných 8 dvojkol). Tentokrát na Pragovku. Navíc bez juniorů, kteří měli odehrát další zápasy juniorské extraligy. Po porážce v minulém týdnu ve Dvoře Králové chtěli se opět dostat na vítěznou vlnu a potvrdit, že budou v 2.lize patřit ke špičce. Mimochodem Dvůr Králové hrál na palubovce největšího favorita II. NL, celku Tesly Brno, a sebral favoritovi bod za porážku 2:3, když již 2:0 vedl. Pragovka také nepatří k outsiderům. Již jednou jsem uvedl, že snad kromě České Třebové, jsou celky v celé soutěži velice vyrovnané. Odjela sestava s nahrávačem Markem Slavíkem, blokaři Jirkou Hurytou, Tomášem Krejskou a Vaškem Hladíkem, smečaři a diagonálníky (během zápasu se střídali v postech) Štěpánem a Ondrou Žabovými, Davidem Peštou a Honzou Kučerou, a liberem kadetem Petrem Trybučkem. Oba zápasy byly těžké. My jsme v prvním otáčeli z 1:2 na konečných 3:2. V druhém jsme dosáhli po tuhém boji tříbodového vítězství a obhájili jsme druhé místo v tabulce před dotírajícími Šlapanicemi. Jen jsme svůj náskok snížili na pouhé dva body. I když o vítězství musíme tvrdě bojovat, přeci jenom se vyhrávat nám daří. To je obraz silného týmu. Tři porážky a třináct vítězství v naší druholigové premiéře a zatím i pro nás více než dobré.

Již v sobotu 12.12. bude vyvrcholení první poloviny soutěže. Druhý celek tabulky (my) se utká s lídrem 2. ligy. Do naší tělocvičny na náměstí za kostelem přijede favorit celé soutěže celek TESLY Brno v jejíž řadách startují hráči s prvoligovými a někteří i s extraligovými zkušenostmi. Zápasy začínají v 10:00 a ve 14:00 hodin.

TJ Praga Praha – Spartak Velké Meziříčí 2:3 (-22,23,10,-23,-10)
1:3 (-18,-27,21,-23)

Velké Meziříčí, 7.12.2015, Petr Juda