Zaváhali jsme. Jeli jsme na první kolo odvet do Chvaletic. Doma jsme vyhráli dvakrát 3:0, za celou první polovinu jsme je jednou prohráli a to ještě 2:3. A nyní tohle. Nikdo nám nestonal, jeli jsme ve dvanácti v plné palbě. Sestava byla taková, že vyhrát jsme měli. Zařvali jsme na chybách, které normálně neděláme. Nic proti Chvaleticím, hráli speciálně v druhém zápase výborně, přesto jsme měli vyhrát. Takové porážky vždy budou vrtat hlavou proč k nim došlo. Každý byl měl trochu zpytovat svědomí. Začnu u sebe. Neměl jsem postavit po jasném vítězství v prvním zápase jinou sestavu. Normálně to nedělám, a když to někdy udělám, nikdy to nevyjde. Člověk stále bojuje s tím,že 2. liga je stále „hobbyvolejbal“ a že , pokud chci stabilizovat kádr, musím dát příležitost co největšímu počtu hráčů. Blbost! Vím to, ale stejně podlehnu.

Zaváhali jsme. Jeli jsme na první kolo odvet do Chvaletic. Doma jsme vyhráli dvakrát 3:0, za celou první polovinu jsme je jednou prohráli a to ještě 2:3. A nyní tohle. Nikdo nám nestonal, jeli jsme ve dvanácti v plné palbě. Sestava byla taková, že vyhrát jsme měli. Zařvali jsme na chybách, které normálně neděláme. Nic proti Chvaleticím, hráli speciálně v druhém zápase výborně, přesto jsme měli vyhrát. Takové porážky vždy budou vrtat hlavou proč k nim došlo. Každý byl měl trochu zpytovat svědomí. Začnu u sebe. Neměl jsem postavit po jasném vítězství v prvním zápase jinou sestavu. Normálně to nedělám, a když to někdy udělám, nikdy to nevyjde. Člověk stále bojuje s tím,že 2. liga je stále „hobbyvolejbal“ a že , pokud chci stabilizovat kádr, musím dát příležitost co největšímu počtu hráčů. Blbost! Vím to, ale stejně podlehnu. Dobrý hráč vydrží na lavičce než přijde jeho čas, špatného nepotřebuji nikdy a tím, že ho budu stavět, se nezlepší.To je jasná pravda, ale vždy zvítězí trochu sociální přístup. Ten samozřejmě do sportu nepatří. Něco jiného je změnit sestavu po prohraném zápase.Tam se změna vyžaduje. Ale zpět. Nová sestava s Domasem na smeči a Brunem jako diagonálním zase tak nezklamala. Dotáhla první set do koncovky. Vedla 22:18 a 23:20. Stačil jeden balon a mohl být setbol. To se však nepřihodilo. Záchrana přišla ode mně pozdě. Za stavu 23:24 po vystřídání, kdy přišel Čabas a Kůča jsme sice dvěma dobrými míči otočili a setbol byl na naší straně a potom ještě několik. Nakonec však smečí do autu jsme rozhodli o vedení Chvaletic 1:0. Druhý set již se základní sestavou z prvního zápasu. Byla to však křeč, lea do koncovky jsme zase vedli. Ovšem udělali jsme školácké chyby, když jsme pustili několik chvaletických servisů do hřiště v domnění, že je to aut. Těsná výhra soupeře a vedení 2:0 nám vzala minimálně bod. Třetí set jsme uhráli. Nebylo to sice moc přesvědčivé, ale stále jsme vedli. Možná jsme si mysleli,že zápas se otáčí, možná jsme nečekali takový odpor soupeře.Každopádně jsme sice ještě po nástupu chvaletických hráčů 1:6, stačili stáhnout na 5:6, pak ale katastrofa. Neuhráli jsme téměř nic a kdyby soupeř nezkazil několik podání, ani bychom netočili. Nakonec nás chvaletičtí přehráli ve všem. Razantněji smečovali, nebezpečněji podávali a obětavější byli i v poli. Radost měli zaslouženou. Možná nás rozhodila jiná sestava v úvodu. Nevím. Nikomu nesahám do svědomí, to si musí každý sám. Nikoho nekritizuji a nechci ani chválit. S takovým výkonem ligu nevyhrajeme. A my ji vyhrát chceme.Je to náš cíl i sen a nemá cenu si něco namlouvat, že to chceme jen zkusit. Do 1. ligy chceme i nyní. Stále to máme ve svých rukou, i když ze tří kandidátů (Hradec Králové a Žďár n.S.) máme vylosování nejhorší. Musíme pro to udělat maximum,jinak zůstane pouze u snu. A to nechceme.

Chvaletice – Velké Meziříčí 0:3 (-14,-18,-20)
3:1 (27,26-23,12)

Sestava: Šimek, Žaba O., Huryta, Kučera, Jaša, Pospíchal, libero Novotný, střídali: Žaba D., Krejska, Juda Patrik, Pešta a Slavík.

Velké Meziříčí, 11.1.2016 Petr Juda