Kadeti jsou na vzestupu. Po víkendovém 4. turnaji extraligy (31.1.-1.2) to lze bez obav konstatovat. Rozhodli si o postupu do play off. Vloni to uteklo, letos jsme na něj dosáhli s předstihem. Kadetská soutěž je tak trochu upozaďována juniorskou. Přesto má svou kvalitu i svou dramatičnost. Soutěž sehraje ve třech výkonnostních skupinách po pěti účastnících. Po každém turnaji se postupuje a sestupuje. Nejlepších 8 celků potom hraje o titul. Poslední čtyři v baráži s vítězi krajských přeborů o udržení. Druhá výkonnostní skupina byla právě ve Velkém Meziříčí. Ve dvou dnes nás čekali 4 soupeři. Nejprve tradiční rival Hradec Králové. Vletěli jsme na ně a výsledkem bylo snadné vítězství 3:0 (16,23,14). Odpoledne byl soupeř již těžší:Příbram. Ta má dobře konsolidované družstvo a všechny posty vyrovnané. To my samozřejmě nemáme,přesto jsme se snažili těžit z výkonů našich dvou nejlepších hráčů: Edy Heřmánka a Patrika Indry. Byl to boj o každý míč. Nikdo nezískal rozhodující převahu.

Kadeti jsou na vzestupu. Po víkendovém 4. turnaji extraligy (31.1.-1.2) to lze bez obav konstatovat. Rozhodli si o postupu do play off. Vloni to uteklo, letos jsme na něj dosáhli s předstihem. Kadetská soutěž je tak trochu upozaďována juniorskou. Přesto má svou kvalitu i svou dramatičnost. Soutěž sehraje ve třech výkonnostních skupinách po pěti účastnících. Po každém turnaji se postupuje a sestupuje. Nejlepších 8 celků potom hraje o titul. Poslední čtyři v baráži s vítězi krajských přeborů o udržení. Druhá výkonnostní skupina byla právě ve Velkém Meziříčí. Ve dvou dnes nás čekali 4 soupeři. Nejprve tradiční rival Hradec Králové. Vletěli jsme na ně a výsledkem bylo snadné vítězství 3:0 (16,23,14). Odpoledne byl soupeř již těžší:Příbram. Ta má dobře konsolidované družstvo a všechny posty vyrovnané. To my samozřejmě nemáme,přesto jsme se snažili těžit z výkonů našich dvou nejlepších hráčů: Edy Heřmánka a Patrika Indry. Byl to boj o každý míč. Nikdo nezískal rozhodující převahu. První a třetí set získala Příbram, druhý zase my. Ve čtvrtém nejprve měla mečbol Příbram, potom my a nakonec ho pro sebe urvali hosté a tím celý zápas 3:1 (19,- 20, 19 ,25). Byl to jeden ze zápasů, kdy se nikdo nemusel za porážku stydět. Opačně to bylo druhý den. Soupeřem nám byl ŠSK Beskydy. Ti na celém turnaji hráli velice dobře a v sobotu v posledním zápase otočili zápas se Zlínem z 0:2 na 3:2. My jsme však měli ambici porazit je. Zápas to byl plný nepřesností, přesto jsmepo prvním prohraném setu vedli 2:1 a měli vše ve svých rukou. Ty ruce však nebyly pevné a nakonec Beskydy slavili dvoubodové vítězství 3:2 (20,-16,-19,20,4). Zvlášť pátý set skončil až fiaskem. Všichni z toho byli rozmrzelí. Čekal nás nakonec Zlín. Vzhledem k okolnostem v tabulce nám již „o nic“nešlo. Třetí místo bylo již jasné, stejně tak jako definitivní postup do play off. Naopak Zlín měl najednou nůž na krku. Dopoledne prohrál s Hradcem Králové a jen vítězství nad námi ho mohlo udržet v druhé výkonnostní skupině. Vždycky o něco jde. A to že nejde přímo o umístění nehraje tak velkou roli.Nám šlo ukázat početnému a velice hlasitě povzbuzujícímu domácímu publiku naši pravou výkonnost. Šlo nám také, aby nás někdo nenapadl, že jsme si to domluvili. Na soupeře jsme doslova vletěli. Sety 16,13 a 13 a hlavně předvedený výkon ukázali, že se s námi v play off bude muset počítat. Konec dobrý, všechno dobré. Slabé chvilky jsme si vybrali, kdy jsme výsledkově nemohli nic pokazit (na rozdíl od loňské sezóny). Před sebou máme poslední turnaj 21. a 22. února ve Frýdku-Místku. Potom první březnový týden nás čeká v Českých Budějovicích finále celé extraligy.

Žáci následující prázdninový víkend sehráli předposlední kolo Českého poháru. V Ervěnicích měla sraz výkonnostně nejslabší skupina (třetí osmička). Naši žáci odmítli hrát v tomto volejbalovém žákovském „sklepě“ a po výborných výkonech obsadili konečné druhé místo a spolu s USK Plzeň postoupilo do druhé osmičky. Celé finále se uskuteční ve dnech 13.-15. března v Hradci Králové

Junioři tento víkend hrají další dvě kola. v sobotu ve Zlíně s dosud vedoucím celkem a v neděli s odvěkým rivalem z Brna. Zveme do naší tělocvičny za kostelem co nejvíce diváků, aby domácí prostředí bylo znát minimálně jako při zápasech kadetů. Začátky utkání jsou v 10 a ve 14 hodin.
Velké Meziříčí, 10.2.2015 Petr Juda