Celá sobota 13. se nesla v duchu nádherného dne, venku skoro 17 stupňů, slunko vysoko na obloze a v pořadí třetí domácí zápas juniorské extraligy v tělocvičně U Kostela. Co víc si přát! Tentokrát nám přijel zkomplikovat situaci celek Hradce Králové, který se usídlil na dnu tabulky s 6 prohrami a na výhru ještě čeká. Tento fakt nás stavěl do role jasného favorita, jenže jak všichni víme papírové předpoklady bývají ošidné a nic se nesmí podcenit. Do zápasu jsme nastupovali v obměněné sestavě s Jirkou Kameníkem na smeči (Kid stále léčí zlomený kotník) a Lukášem Dubnem na liberu, byla to jeho premiéra v nejvyšší dorostenecké soutěži.

Celá sobota 13. se nesla v duchu nádherného dne, venku skoro 17 stupňů, slunko vysoko na obloze a v pořadí třetí domácí zápas juniorské extraligy v tělocvičně U Kostela. Co víc si přát! Tentokrát nám přijel zkomplikovat situaci celek Hradce Králové, který se usídlil na dnu tabulky s 6 prohrami a na výhru ještě čeká. Tento fakt nás stavěl do role jasného favorita, jenže jak všichni víme papírové předpoklady bývají ošidné a nic se nesmí podcenit. Do zápasu jsme nastupovali v obměněné sestavě s Jirkou Kameníkem na smeči (Kid stále léčí zlomený kotník) a Lukášem Dubnem na liberu, byla to jeho premiéra v nejvyšší dorostenecké soutěži. Ostatní posty byly obsazeny beze změny Tom Krejska s Lízim ( Luká Lízal ) zlobili svými bloky Hradecké smečaře nad síti. Jenda Kučera obstarával útok z účka a Mates Milouš Uchytil na druhé smeči. Já ( Standa Kliment ) nahrával. Z lavičky bavil publikum, poprvé v sezoně, hlavní boss Petr Juda. Do prvního utkání jsme vstoupili koncentrovaně a takticky dobrým servisem. Soupeři jsme dovolili hrát pouze po kůlech a tam se činily naše bloky. V druhém setu jsme si vybrali pár slabších chvilek, kdy polevila naše koncentrace, ale na výsledku to nic nezměnilo a za hodinu bylo vymalováno :)… Premiéru si odbyl i Mára Zmrhal nová posila z HC Dukla Jihlava 🙂 nyní už nadějný volejbalista Velmezu… Po krátké pauze strávené u Wachtlů na kuřecím vývaru, u některých odvážlivců se objevila i masová topinka, se šlo znova na věc. Soupeř na začátku druhého zápasu přitvrdil, ale nebyla to jejich zásluha, že se rozhodovalo až v koncovce. Zbytečně jsme kazili jednoduché míče a nedůrazně útočil. V koncovce jsme útoky zpřesnily a set byl náš v dalších dvou jsme už zase byli tým, který v ranním utkání soupeři mnoho nedovolil. Dvě výhry povýšily tento povedený den na ještě více povedenější a to byl večer ještě před námi 😀

V příštím kole zavítáme na palubovku zatím třetího Brna a bude se lámat chleba! Takže v neděli 28.11. držte palce a nebo zavítejte do haly Kounicova….

Standa Kliment