Junioři sehráli parádní zápasy. Již koncem loňského roku jsme po výborném výkonu vyhráli druhý zápas v Ostravě a oba zápasy v Novém Jičíně. Nyní o víkendu 28.-29.ledna nás čekaly dva dvojzápasy. Nejprve ve Frýdku-Místku s klubem Green Volley Beskydy (bývalý ŠSK Beskydy) a další doma s celkem Zlína. A všechna utkání vyšla skvěle. 4 vítězství a ztráta pouhého setu nás vynesla do čela tabulky. Ve Frýdku nastoupili Honza Kasan na nahrávce, smečaři Roman Jaša a Eda Heřmánek, blokaři Filip Brychta a Jirka Vojtíšek, diagonální Patrik Indra a jako libera Domas Žaba a Petr Trybuček. Doma potom se Zlínem se vystřídali Filip Kuřec na nahrávce, smečař Ríša Stanislav a blokař Jakub Bárta. Na chvíli i další blokař Adam Benáček. Máme silnou základní šestku a máme i silnou lavičku, což je podstatné hlavně při takové zápasové náročnosti. Výhrami jsme rozhodli o našem postupu do finálového turnaje. Ten bude asi letos nejtěžší ze všech dosavadních 4 ročníků. Minimálně 6 celků má medailové ambice.

Junioři sehráli parádní zápasy. Již koncem loňského roku jsme po výborném výkonu vyhráli druhý zápas v Ostravě a oba zápasy v Novém Jičíně. Nyní o víkendu 28.-29.ledna nás čekaly dva dvojzápasy. Nejprve ve Frýdku-Místku s klubem Green Volley Beskydy (bývalý ŠSK Beskydy) a další doma s celkem Zlína. A všechna utkání vyšla skvěle. 4 vítězství a ztráta pouhého setu nás vynesla do čela tabulky. Ve Frýdku nastoupili Honza Kasan na nahrávce, smečaři Roman Jaša a Eda Heřmánek, blokaři Filip Brychta a Jirka Vojtíšek, diagonální Patrik Indra a jako libera Domas Žaba a Petr Trybuček. Doma potom se Zlínem se vystřídali Filip Kuřec na nahrávce, smečař Ríša Stanislav a blokař Jakub Bárta. Na chvíli i další blokař Adam Benáček. Máme silnou základní šestku a máme i silnou lavičku, což je podstatné hlavně při takové zápasové náročnosti. Výhrami jsme rozhodli o našem postupu do finálového turnaje. Ten bude asi letos nejtěžší ze všech dosavadních 4 ročníků. Minimálně 6 celků má medailové ambice. Všechny 4 zápasy měly stejný scénář. Rozhodla strategie a taktika hlavně v útoku a jeho razantnost. Útok to je také podání, na kterém nyní hodně pracujeme. K tomu se postupně přidávala i dobrá obranná fáze. Z jednotlivců, i když rozhodoval kolektivní výkon, je třeba také pochválit jmenovitě: Patrika Indru, který se ukazuje jako koncový hráč na těžké situace, Eda Heřmánek odvádí standartní výborné výkony bez výkyvů, Roman Jaša je letošní milé překvapení. Juniorskou premiéru si odbyl Jakub Všéťa Bárta na výbornou, se Zlínem sbíral další zkušenosti Jirka Vjtíšek,jehož nadšení a vášeň pro volejbal jsou příkladné. Díky Filipovi Burákovi Brychtovi jsme schopni již i útočit středem a dobře. Nahrávači Honza Kasan a Filip Kuřec se pomalu dostávají do role, jakou nahrávač má mít. Řídí útočnou taktiku týmu! Libera se starají o příjem, možná naše zatím, a doufám dočasná, činnost,kde musíme zásadně přidat. Potěšitelné je i to, že všichni hráči chtějí být lepší, chtějí trénovat a chtějí vyhrávat. To není tak samozřejmé, neboť nejdůležitější je toto chtění přeměnit v činy, v tréninkovou práci. A právě to se nám daří. Zní to jak „americký sen“ , ale každý má mít svůj sen a pokud se i cíl blíží snu, je vyhráno. To se ukáže v dalších bojích, ale ať již to dopadne jakkoliv, dám ruku do ohně, že pro to uděláme maximum.

Pro pořádek:
Green Volley Beskydy – velké Meziříčí 0:3 (-14,-15,-22), 0:3 (-20,-26,-16)
Velké Meziříčí -Zlín 3:1 (18,-23,22,13), 3:0 (15,18,16)

Tabulka:
1. Velké Meziříčí 16 12 4 41:16 36
2. Ostrava 18 12 6 41:28 35
3. Zlín 16 9 7 33:26 28
4. Brno 16 9 7 34:28 28
5. Nový Jičín 18 5 13 24:45 15
6.Beskydy 16 3 13 14:44 8
Poslední dvoukolo je na programu: v pátek 17.2. předehráváme v Brně, kvůli tomu, že v sobotu 18.2. hrajeme klíčový zápas II. ligy mužů v Hradci Králové a junioři tvoří část sestavy. V neděli 19.2. se představíme doma v posledním kole s celkem Nového Jičína,který rozhodne o konečném pořadí B skupiny.

Velké Meziříčí, 5.2.2017 Petr Juda