Junioři přivítali v posledním zápase první části extraligy ŠSK Beskydy, jehož sídlo je Frýdek – Místek. Beskydy doposud byli na druhém místě a ukázali, že to není náhoda. Přijel silný a houževnatý celek. Jejich dvě hlavní opory Adam Kozák a Jakub Vašut se překonávali. My jsme však nastoupili naprosto soustředění, výborně jsme podávali a v okamžicích, kdy se nedařilo na útoku, dobré bloky vše zachránili. Zápasy to byly vyrovnané. Vymykal se pouze druhý set prvního zápasu, kdy série es Patrika Indry hned na začátku rozhodla o výsledku setu. Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. V prvních dvou setech se rozhodovalo až v koncovkách a musím konstatovat, že obě jsme rozhodli „mazácky“. Esem a blokem. Na nahrávce si svou „juniorskou“premiéru odbyl Filip Kuřec. Čekal poměrně dlouho na příležitost. Honza Kasan, naše zatímní nahrávačská jednička, onemocněl. Filip toho dokonale „využil“.Přesvědčil již minulý týden na kadetech a ve výborném výkonu pokračoval i v kategorii starší.

Junioři přivítali v posledním zápase první části extraligy ŠSK Beskydy, jehož sídlo je Frýdek – Místek. Beskydy doposud byli na druhém místě a ukázali, že to není náhoda. Přijel silný a houževnatý celek. Jejich dvě hlavní opory Adam Kozák a Jakub Vašut se překonávali. My jsme však nastoupili naprosto soustředění, výborně jsme podávali a v okamžicích, kdy se nedařilo na útoku, dobré bloky vše zachránili. Zápasy to byly vyrovnané. Vymykal se pouze druhý set prvního zápasu, kdy série es Patrika Indry hned na začátku rozhodla o výsledku setu. Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. V prvních dvou setech se rozhodovalo až v koncovkách a musím konstatovat, že obě jsme rozhodli „mazácky“. Esem a blokem. Na nahrávce si svou „juniorskou“premiéru odbyl Filip Kuřec. Čekal poměrně dlouho na příležitost. Honza Kasan, naše zatímní nahrávačská jednička, onemocněl. Filip toho dokonale „využil“.Přesvědčil již minulý týden na kadetech a ve výborném výkonu pokračoval i v kategorii starší. Na smečích bez střídání odehráli oba zápasy Eda Heřmánek a Patrik Indra. Na postu diagonálního hráče hrál Danek Římal. Tito tři útočníci jsou naše hlavní úderná síla a opět ji potvrdili. Když bylo nejhůř (jako že tak moc to zase nebylo) zaveleli k útoku a např. 4 bodový náskok soupeře v jednom zátahu stáhli. Nesmím zapomenout ani na blokaře Vítka Jakubce a Filipa Brychtu. Ti odehráli svůj standart a díky Filipovi Kuřecovi na nahrávce i útočili častěji než kdy jindy. Libero Michal Kacafírek je již taková osobnost, která řídí obranu téměř k dokonalosti, jíž snad ani nejde více chválit. Do hry zasáhli i Roman Jaša a Patrik Juda, když střídali pouze na podání. Jinak jsme oba zápasy odehráli v základní šestce.
V neděli jsme měli přivítat celek Zlína. Tím začínala druhá část soutěže. Juniory Zlína však postihla velká marodka a požádali nás, abychom jim zápasy odložili. Samozřejmě, že jsme jim vyhověli. Porazit nekompletní tým,když máme play off téměř jisté není žádné hrdinství. I hráči jednomyslně chtějí hrát se silným Zlínem. I tak přes dvě neodehraná utkání jsme stále první s dvoubodovým náskokem před ŠSK Beskydy. Náhradní termín pro utkání se Zlínem bude v neděli 20.12. a bude se hrát v naší tělocvičně v 10 a ve 14 hodin.
Pro úplnost:

Spartak Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 3:0 (21,12,25)
3:0 (23,23,16)

TABULKA:
1. Velké Meziříčí 10 8 2 28:9 25
2. Beskydy 12 7 5 27:22 23
3. Ostrava 12 8 4 28:19 22
4. Brno 12 7 5 26:23 19
5. Zlín 10 3 7 11:21 9
6. Nový Jičín 12 1 11 8:34 4

Velké Meziříčí, 7.12.2015 Petr Juda