Junioři měli na pořadu dva dvojzápasy své extraligové soutěže. V sobotu 14.11. zavítali na půdu odvěkého rivala, družstva Brna. V Brně jsme občas vyhráli jeden zápas (naposledy vloni), ovšem oba zápasy naposledy vyhrála generace narozená 89 (Barák, Šimek, Málek aj. někdy v roce 2008) Nyní se to povedlo opět. V prvním zápase jsme prohrávali 1:2 na sety než jsme našli správnou sestavu a zvolili správnou taktiku. Potom se podařilo výsledek obrátit a vítězství bylo naše. V druhém zápase opět po pomalejším rozjezdu jsme obraceli z 0:1 na konečných 3:1. Až na poslední set to však byl boj o každý míč. Brno má kvalitní tým s asi nejlepšími tréninkovými podmínkami u nás. My to musíme vykompenzovat jinak.Určitě intenzivnějším trénováním, protože ty objemy jaké má soupeř a jaké jsou potřeba, my nejsme schopni zajistit. A to nemluvím o regeneraci, která u nás není prakticky žádná. Proto jsou tato vítězství cenná. A ještě jedna zdánlivě maličkost.

Junioři měli na pořadu dva dvojzápasy své extraligové soutěže. V sobotu 14.11. zavítali na půdu odvěkého rivala, družstva Brna. V Brně jsme občas vyhráli jeden zápas (naposledy vloni), ovšem oba zápasy naposledy vyhrála generace narozená 89 (Barák, Šimek, Málek aj. někdy v roce 2008) Nyní se to povedlo opět. V prvním zápase jsme prohrávali 1:2 na sety než jsme našli správnou sestavu a zvolili správnou taktiku. Potom se podařilo výsledek obrátit a vítězství bylo naše. V druhém zápase opět po pomalejším rozjezdu jsme obraceli z 0:1 na konečných 3:1. Až na poslední set to však byl boj o každý míč. Brno má kvalitní tým s asi nejlepšími tréninkovými podmínkami u nás. My to musíme vykompenzovat jinak.Určitě intenzivnějším trénováním, protože ty objemy jaké má soupeř a jaké jsou potřeba, my nejsme schopni zajistit. A to nemluvím o regeneraci, která u nás není prakticky žádná. Proto jsou tato vítězství cenná. A ještě jedna zdánlivě maličkost. V minulosti byli hráči rivalové na hřišti i mimo něj. Nyní si sice v zápase nic nedarují, ale po něm jsou spolu přátelé a vzájemně se podporují. To také nebylo. To je veliký posun dopředu, protože pro mě osobně návaznost na Brno a jeho extraligu mužů dává našemu velkomeziříčskému volejbalu smysl. V zápase chválím všechny, vyzdvihnout chci hlavně Patrika Indru. Den předtím hrál za Choceň 1. ligu mužů, do postele se dostal ve 3 hodiny ráno, přesto patřil k našim nejúdernějším smečařům a klíčovým hráčům. Samozřejmě nezapomínám i na ostatní. Naše filozofie postavená na týmovém výkonu přímo vyžaduje, aby výkonnostní úroveň všech hráčů byla hodně vysoko.
V neděli 15.11.byl naším soupeřem celek Nového Jičína. Je sice na posledním místě, ale porazil Brno. Navíc hrál doma. My však nic neponechali náhodě a začali naprosto koncentrovaně. Však také skóre postupně narůstalo v náš prospěch. Chvilkové nepozornosti v posledním setu ukázaly, že domácí hrát umějí a my jen tak tak uhráli koncovku, když jsme odvraceli 2 soupeřovy setboly. V druhém zápase zpočátku pod dojmem konce prvního zápasu jsme byli trochu nervózní a hodně jsme kazili, ale od poloviny setu jsme nakonec hru ovládli a potom jsme již drželi otěže zápasu pevně v našich rukou. Rovněž následuje pochvala za kolektivní výkon. Ale tentokrát musím pochválit dva hráče. Danka Římala. Nedařilo se mu. Blokovali ho, dával auty. Vyrovnal se však s tím. Hledal a našel jiné zbraně (ulívka, technický úder), aby nakonec našel „svou parketu“ a rozehrál se do výkonu hodného hráče extraligy. Druhým je Honza Kasan. Začíná být na nahrávce takticky na výši a přesný. Nedařilo se mu nahrávat ve výskoku,neskákal a vše podřídil přesnosti. Přestal dělat divoká gesta, tým řídil a jeho útočná strategie roztrhala soupeřovu obranu jako trhací kalendář. A on se určitě bude ještě zlepšovat. Potěšitelné je,že naše hra se neustále zlepšuje.Michal Kacafírek řídí obranu, Honza Kasan útok. Pokud nezpychneme a budeme tuto filozofii dodržovat, i v době když se nebude dařit, budeme ještě lepší.

Volejbal Brno – Spartak Velké Meziříčí 2:3 (-30,20,23,-16,-9)
1:3 (21,-21,-23,-13)

Nový Jičín – Spartak Velké Meziříčí 0:3 (-14,-13,-27)
0:3 (-17,-16,-17)

1. VELKÉ MEZIŘÍČÍ 8 6 2 22: 9 19
2. ŠSK Beskydy 8 5 3 21:15 17
3. VK Ostrava 8 5 3 17:16 12
4. Volejbal Brno 8 4 4 17:18 11
5. VSC Zlín 8 3 5 11:15 9
6. Nový Jičín 8 1 7 7:22 4

Velké Meziříčí, 17.11.2015 Petr Juda