Začátek roku 2014 však nebyl nijak slavný. Junioři ani kadeti nepostoupili do play off a oba týmy skončili na devátém místě extraligových tabulek. Neúspěch to vyloženě nebyl, neboť soutěže byly zachráněny již delší dobu. Úspěch to však rozhodně také nebyl. Vždyť poslední dva ročníky junioři obsadili vždy páté místo. Přesto jsme však byli spokojeni. Odchod tak výrazného hráče, jako byl Marek Zmrhal, hru samozřejmě poznamenal. Navíc odešel v září i Mirek Bláha. Márovi vypršel „juniorský věk“, to Mírovi zbývaly ještě dva roky. Neodolal nabídce Zlína na místo libera v extraligovém družstvu mužů. Oba již stabilně nastupovali v reprezentacích. Mára v juniorské a Míra v kadetské. Naopak přišel Štěpán Žaba. Ten do vánoc pouze dojížděl na jeden trénink týdně a na zápasy. Jinak byl kmenově v Brně. Od Nového roku však již začal jezdit pravidelně na naše tréninky a za Brno již nenastupoval vůbec. Nám hlavně nevyšel začátek soutěže.

Začátek roku 2014 však nebyl nijak slavný. Junioři ani kadeti nepostoupili do play off a oba týmy skončili na devátém místě extraligových tabulek. Neúspěch to vyloženě nebyl, neboť soutěže byly zachráněny již delší dobu. Úspěch to však rozhodně také nebyl. Vždyť poslední dva ročníky junioři obsadili vždy páté místo. Přesto jsme však byli spokojeni. Odchod tak výrazného hráče, jako byl Marek Zmrhal, hru samozřejmě poznamenal. Navíc odešel v září i Mirek Bláha. Márovi vypršel „juniorský věk“, to Mírovi zbývaly ještě dva roky. Neodolal nabídce Zlína na místo libera v extraligovém družstvu mužů. Oba již stabilně nastupovali v reprezentacích. Mára v juniorské a Míra v kadetské. Naopak přišel Štěpán Žaba. Ten do vánoc pouze dojížděl na jeden trénink týdně a na zápasy. Jinak byl kmenově v Brně. Od Nového roku však již začal jezdit pravidelně na naše tréninky a za Brno již nenastupoval vůbec. Nám hlavně nevyšel začátek soutěže. Navíc čtveřice týmů Zlín, Brno, Ostrava a Beskydy byla natolik silná, že jsme šanci ani neměli. Ovšem vítězství nad silným Brnem v posledním kole naznačovalo, že naše ambice v další sezóně budou vyšší. To kadeti bojovali do posledního kola o play off a přišli o něj až v závěrečném turnaji v Hradci Králové. Žákům končil silný ročník 98 a své předpoklady splnili 13. místem v Českém Poháru a výtečným 6. místem v Mistrovství ČR. Tím skončila sezóna 2013/14. Do nové jsme vstoupili s optimismem a přesvědčením naše pozice vylepšit. Začali jsme v polovině dubna turnajem v Novém Meste nad Váhom na Slovensku a ihned dalším turnajem v rakouské metropoli Vídni. Potom začaly tréninky na kurtech v tzv. Areálu zdraví. Trénovalo se od pondělí do pátku každý den po třech hodinách včetně posilovny. Do prázdnin jsme přidali celkem 4 víkendová soustředění: v Chocni, Telči, Třešti a Křižanově. V týmu se objevily i nové tváře: Filip Brychta, Martin Pospíchal z Telče a Viktor Hamara z Jihlavy. Od nás odešli kromě Tomáše Krejsky, Jirky Huryty a Davida Pešty (překročili juniorský věk) také Jakub Olšar (vrátil se zpět do Drásova) a Adam Košábek (nyní hraje za muže a juniory Třebíče).
O prázdninách bylo volno v červenci a srpen byl již opět plně zaplněn volejbalem. Každodenní tréninky, týdenní soustředění v Telči, turnaje v Brně, Dřevěnici a Hradci Králové. Do začátku extraligy měli junioři a kadeti odehráno celkem 26 zápasů. Začali jsme také spolupracovat s oddílem volejbalu ze Znojma. Vzájemně si pomáháme. Oni nám v extralize juniorů a kadetů (Kasan, Jakubec, Richard). My jim s 1.ligou juniorů (Indra, Brychta, Staněk, Římal, Kuřec). Od 27.9. začala sezóna mistrovských zápasů. Kromě extraligy kadetů a juniorů jsme se přihlásili do krajského přeboru I. třídy mužů. V něm startují junioři doplněni o nejlepší kadety a pomáhají i hráči, kteří v loňském roce juniorskou kategorii již opustili. Navíc jsme ještě přihlásili pro kadety a vybrané žáky krajský přebor juniorů, aby i hráči, kteří tolik nehrají neměli výraznější zápasový výpadek. Výsledky překonaly naše očekávání, ale plní naše ambice. Extraligové týmy jsou v pozici, aby dosáhli prvního cíle, a to postoupit do play off. Kadeti mají za sebou 3 turnaje a figurují na průběžném 6. místě. Junioři jsou čtvrtí ve své skupině, ale s minimální ztrátou na vedoucí Zlín a s dostatečným náskokem před pátým Hradcem Králové. Právě utkání se Slavií Hradec Králové a ŠSK Beskydy (oddíl z Frýdku-Místku) budou našimi prvními po Novém roce (víkend 17.-18.1.). Junioři vedou krajský přebor mužů s dvoubodovým náskokem před Jihlavou, kadeti vyhráli s převahou krajský přebor juniorů a nyní budou pokračovat v Pardubickém kraji. V neposlední řadě žáci vedou s velkým náskokem krajský přebor a v Českém poháru se probojovali mezi 24 nejlepších. Mladší žáci jsou na druhém místě za vedoucí Světlou n.S. v krajském přeboru. Takže vše se zatím vyvíjí více než dobře. Rok jsme zakončili dalším třídenním soustředěním ve sportovním centru v Brandýse nad Labem. Další potěšitelnou zprávou je, že Luboš Pospíchal a Danek Římal byli zařazení do juniorského reprezentačního družstva (muži U 21), které se připravuje na kvalifikaci o mistrovství světa. Výsledky jsou dobré, chuť do trénování výtečná, plány dostatečně vysoké. Tedy nyní musíme vykročit správnou nohou do roku 2015, aby oslavy 15letého nepřetržitého působení v extralize juniorů byly podpořeny i současnými výsledky. K tomu přeji nám všem hodně štěstí, stálé zdraví, žádné úrazy, dostatek sebevědomí a naplnění osobních snů, ambicí a cílů.

Velké Meziříčí, 1.1.2015 Petr Juda