Poslední dva víkendy nedopadly pro naše týmy nejšťastněji. Muži startovali v předposledním dvojkole na hřištích soupeřů. Nejprve v pátek 4.2. v Brně proti brněnskému béčku nesoucí sponzorský název Tesla. Soupeř nastupuje s nejlepšími juniory a pendlaři z extraligového A týmu. Nyní nastoupil s tím nejlepším, co má k disposici. A bylo to vidět. Nedal nám vůbec šanci. I my sice byli kompletní, ale na brněnské družstvo jsme neměli. Nehráli jsme špatně, ale dostali jsme se pod tlak a nebyli jsme schopni se z toho nikterak vymanit. Vždy v každém zápase se jedná, kdo koho dostane pod tlak a vnutí mu svůj styl hry. A pokud dominuje a nepovolí, je průběh zápasu jednoznačný. To bylo tentokrát v Brně v náš neprospěch. O den později nás čekal tradiční a nejčastější soupeř Bučovice. Z 16 zápasů jsme vyhráli jen jednou, shodou okolností právě v Bučovicích, kam jsme se vydali i nyní. Zápas měl podstatně jiný průběh, jak v Brně. My jsme byli schopni držet krok se soupeřem po celý zápas, jen jsme zaostávali v mezihře. Prohráli jsme 0:3, ale nebyl to takový „odjezd“ jako den předtím. Nyní nás čekají poslední dva zápasy. V pátek a v sobotu přivítáme dva nejlepší celky v 1. lize oba kandidáty na postup do extraligy. Dobřichovice přijedou v pátek a Benátky n.J. v sobotu.
O tomto víkendu hráli junioři elitní skupinu o 1.-5. místo extraligy. V konkurenci nejlepších družstev jsme sice všechny zápasy prohráli, ale získali jsme dvě jistoty. Budeme hrát po třech letech finálový turnaj nejlepší osmičky družstev. A po dlouhodobé části skončíme na 5. místě. Což je bezesporu velký úspěch. Tento předposlední turnaj se konal v Brně a my postupně narazili v sobotu na družstva Brna a Lvů Praha, a v neděli na Blue Volley Ostrava a Green Volley Frýdek-Místek. Porážky 0:3 v sobotu a 1:3 v neděli byli sice frustrující, ale pro nás trenéry, také inspirující, co ještě musíme zlepšit, abychom byli konkurenceschopní. Všechny celky totiž proti nám nastoupili s těch sestavách, v jakých budou hrát finále a také s jakou taktikou. Nyní nás však ještě čeká poslední turnaj v druhé výkonnostní skupině, kde narazíme na Duklu Liberec, Hradec Králové, VK Ostravu a České Budějovice, tedy další celky z největších center. Potěšitelné pro nás je, že my podstatně menší a chudší centrum, jim můžeme směle konkurovat.


Na závěr výsledky:
Muži:
Tesla Brno – VELMEZ 3:0 (16,17,13)
Bučovice – VELMEZ 3:0 (22,24,16)
Hráli: Šimek, Kopecký, Stanislav, Pavlovský, Jaša, Smetana, Huryta, Benáček, Pospíšil, Medek, Slavík,

Junioři:
VK Brno – VELMEZ 3:0 (17,18,19)
LVI Praha – VELMEZ 3:0 (19,22,21)
Blue Volley Ostava-VELMEZ 3:1 (-22,16,19,21)
Green Volley F-M – VELMEZ 3:1 (-18,22,22,18)
Hráli: Kopecký, Kalivoda, Smetana, Medek, Pospíšil, Vanini, Mikulenka, Pokorný, Bantianidis, Špaček, Jirásek, Dobrovolný, Janák.
POZVÁNKA NA POSLEDNÍ ZÁPASY 1. LIGY MUZŮ SEZÓNY 2021/22:
Pátek 18.2. v 19:30 VELMEZ – DOBŘICHOVICE
Sobota 19.2. v 18:00 VELMEZ-BENÁTKY N.J.